qr-code-1

STANDARD 100 BY OEKO-TEX®

“Standard 100 by OEKO-TEX®; tekstil ürünlerinin ilgili tüm işlem aşamalarında ham maddelere, ara ve nihai ürünlere yönelik dünya çapında standart bir test ve sertifikalandırma sistemidir. Zararlı madde testleri, kanunlarla yasaklanmış ve yönetmeliklerle düzenlenmiş maddeleri, sağlığa zararlı kimyasalları ve önleyici sağlık tedbirleri ile ilgili parametreleri kapsamaktadır. Testler sadece yeterliliklerini belgeleyebilen, yetkili, bağımsız tekstil araştırma ve test enstitüleri tarafından gerçekleştirilmektedir. ‘Tekstilde Güven’ sloganı tüm dünyada sorumlu tekstil üretimini, emniyeti ve şeffaflığı simgelemektedir.“[1]

Standard 100 by OEKO-TEX® işaretiyle tanıtılan bir ürünün bütün sorumluluğu imal eden ya da satan şirkete aittir. Sorumluluk sahibi, söz konusu ürünlerin zararlı maddelere ilişkin sınır değerler bakımından Standard 100 by OEKO-TEX® ‘e uygun olduğunu beyan eder.[2]

Müşterilerine sağlık açısından güven duyacakları ürünler sunmak isteyen Okyanus Ev Dekorasyon Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak 2021 yılında aldığımız Standard 100 by OEKO-TEX® sertifikamızı standardın gerektirdiği şekilde her yıl yenileyeceğimizi bildiririz.

[1] “OEKO-TEX Standart 100 Standardına Göre Sertifikalandırma ile İlgili Soru ve Cevaplar”, Sf. 4-5. Yayımlayan: OEKO-TEX – International Association for Research and Testing in the Field of Textile Ecology. Yayın Yeri: Zurich, Switzerland.

[2] “OEKO-TEX Standard 100 (Turkish/English)”, Sf. 10.  Yayımlayan: OEKO-TEX – International Association for Research and Testing in the Field of Textile Ecology. Yayın Yeri: Zurich, Switzerland. Yayın Tarihi: 01/2015.